Bu bölümde sınıf arkadaşlarımız hakkında kısa bilgiler mevcuttur.


  İsimler

 

Ali Bektik

Emine Betul Kahraman

Fatma Şenocak

Sevim Bıçakcı

Esra Likoğlu

Harun Doğan

Hilmi Çelik

Necmi Meşe

Volkan Şanlı

Orhan Yadigaroğlu

Nejla Aslan

Bedriye Elif Melek

Avni Demircan

Fatih Deniz

Yasemin Çelik

Ceyda Uslu

Serap Şener

Davut Keskin


 

 

 
 

 

 

AVNİ DEMİRCAN

 

        Sinop'un Türkeli ilçesinin çatak geriş köyünde bir kurban bayramı sabahı dünyaya gelmişim. Ben doğduğumda babam askerde imiş -bizim oralarda erken evlenmek adettir-Ben iki yaşında iken ailece Kocaeli'ne taşınmışız. Biz Kocaeli'nde iken Babam yurtdışına (Avusturya'ya) çalışmaya gitmiş. ilkokulu Barbaros İlköğretim Okulunda tamamladım. Orta okulu 60. Yıl İlköğretim Okulunda okurken yaz tatillerinde çeşitli işlerde çalıştım, en çok çalıştığım iş tornacılıktır. Bu yılarda hayattan çok şey öğrendiğime inanırım. Liseyi Darıca Lisesinde okudum. Lisede başımdan birçok olay geçti , yurt dışında babam rahatsızlandı ve ameliyat oldu orda çalışma imkanı kalmayınca geri döndü Türkiye'de tekrar ameliyat olmak zorunda kaldı ve 1997 çok sevdiğim babamı kaybettim.

    Önümde iki yol vardı ya okuyacaktım ya da çalışıp aileme bakacaktım ailemden ve akrabalarından aldığım destekle okumaya karar verdim şuan okuyorum. İnşa Allah onların yüzünü kara çıkarmayacağım neyse üniversiteye bir çok arkadaşım gibi bende iş için geldim bu benim değil yurdumuzun sorunudur. Keşke sadece ilim öğrenmek için okumuş olsaydık millete daha faydalı olurduk o zaman.Lisede olumsuzluklara rağmen amatör bir takımda top oynuyordum . Üniversiteyi kazanınca bu meslek olmaktan çıkıp benim için bir eğlence halini aldı. Kitap okumayı çok sevmem ama kaliteli kitapları mutlaka okumaya çalışırım. Her türlü sportif etkinliği yapmayı severim. En çok korktuğum şey Mustafa Kul hocamızın dersinden FF almak 2010 kadar Trabzon'da kalmak istemiyorum. Sınıf arkadaşlarımı ve hocalarımı gerçekten seviyorum onların milletimize faydalı insanlar olduğuna da kesinlikle inanıyorum. Fakültemizin kaliteli olduğunu ve iyi elaman yetiştirdiğini diğer fakültelere geçiş yapmış arkadaşlarımdan anlıyorum. Sözlerimi Yunus Emre'nin şu kıtalarıyla bitirmek istiyorum

        Edep bir tac imiş nur-u HUDADAN               

        Gey ol tacı emin ol her beladan

        İlim meclisi edepten hali olmaz

        Edepsiz okusa da alim olmaz

 

        Gezdim Şam-ı Halep

        Eyledim ilmi talep

        Meğer ilim gerideymiş

        İlla edep illa edep

 

Başa Dön

ALİ  BEKDİK    

 

Konya  Ereğli' de  doğdum. Saz geçit kasabasında  oturmaktayım.

Çiftçi bir ailenin çocuğuyum. Dört  kardeşiz. İlköğretimimi  sazgeçit  ilkokulunda  liseyi  ise 

Ereğli  lisesinde tamamladım. Hayallerim; üniversite  okumak, denizi  görmek  ve  askeriyeye  girmekti.Şimdilik bunlardan  sadece  ikisini  gerçekleştirdim.Ancak  düşündüğüm  gibi bir  üniversite  ve  deniz  bulamadım. Buraya  geldiğim  için  pişman  değilim.Çünkü  benim  hayatımda iz  bırakacak değerli  bir  insanı  geçte  olsa  tanıdım. Üçüncü  hayalimin  gerçekleşmesi  için  elimden  geleni  yapacağım. Beni  Ömer  Hayyam' ın  şu  şiiri  en  iyi  şekilde  tanıtacaktır.

   Rengarenk  dünyada  bir  adam  gezer,

   Ne  zengin, ne  fakir, ne  mümin,  ne zındık,

   Hiçbir  gerçeğe  dalkavukluk  etmez.

   Hiçbir  yasayı  tanımaz....

   Bir  bu  alacaklı  dünya  kimdir  bu  adam  cesur ve  üzgün.

                              SÜVARİ

Başa Dön

 

EMİNE BETÜL KAHRAMAN  

         06.07.1982 tarihinde Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde doğdum . Annem ev hanımı,babam müteahhit. 7. ve 10. sınıflarda okuyan ve üniversiteye hazırlanan üç kız kardeşim var. Gazi Mahmut İlkokulu ve Gazi Turhan Bey Ortaokulu’nu bitirdim. (Gazi ’ ler burada kesildi.) Uzunköprü Lisesi’ne devam ettim . Mezun olduğum yıl KTÜ FEF SINO Bölümüne yerleştirildim . TV izlemek , alışveriş yapmak , kitap okumak , bilgisayar kullanmak en büyük zevklerim . Yakınımda yer alan insanların zarar görmesi ise en büyük korkum.

        İleride öğrencilerimin kötü şekilde hatırlamadıkları bir öğretmen olabilirsem ne mutlu bana...

 

 

Başa Dön

 

 FATMA ŞENOCAK

     30.05.1977 yılında Trabzon’un en güzel ilçesi olan Çaykara’da doğdum. Babam öğretmen annem anne , iki tane ağabeyim ve bir tane de kız kardeşim var . İlkokulu Atatürk İlkokulunda , ortaokul ve liseyi ise Dernek pazarı Lisesi’nde okudum.1999 yılında Trabzon Meslek Yüksek Okulu Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü’nden mezun oldum . Aynı yıl ÖSS’de şansımı son kez denedim ve KTÜ  FEF SINO  Bölümü’nü kazandım . Yapmaktan hoşlandığım şeyler yürümek , kitap okumak , el sanatları ; tek korkum ise sevdiklerimi kaybetmek .

Başa Dön

SEVİM PIÇAKCI

       16.10.1980 tarihinde Samsun'un Çarşamba ilçesinde doğdum . (Acaba doğmasa mıydım ?! ) Annem ev hanımı , babam çiftçi . Merkez İlkokulu'nda 4. sınıfa kadar okudum.4. ve 5. sınıfları Kocatepe İlkokulu'nda okudum . Daha sonra Kenan Evren Ortaokulu ve Çarşamba Lisesi’nden mezun oldum . Yaptığım 9 tercihten 3.sü olan KTÜ FEF 'e yerleştirilerek SINO B şubesinin değerli öğrencilerinin arasına katıldım . Gezmek , kitap okumak , müzik dinlemekten büyük zevk alırım .  Ayrıca elektronik aletleri bozmayı severim .  (Son kurbanım bir bilgisayar oldu ! ) İftiraya uğramak , böcekler ve köpekler en  büyük korkularımdır .

     Hayatta ki en büyük amacım yurduma yararlı bir öğretmen olabilmeyi başarabilmek.

 

Başa Dön

 

 

HARUN   DOĞAN  

        1980  Yılının  Temmuz  ayının  27 'sinde ilkokul, ortaokul  ve  liseyi  Mut ' ta bitirdim. 1999 yılında  KTÜ  Sınıf  Öğretmenliğini  kazandım. Mersin ' in  Mut  ilçesinde  dünyaya  geldim. Kişilik  olarak  sade  , fazla  konuşkan  olmayan  içine  kapanık  birisiyim. Müzik dinlemeyi ve  sporu  çok  severim. Kitap  okumayı  pek  sevmem. Gerçek arkadaşlıklara  değer  veririm. Sınıftaki  arkadaşlarımı  çok  severim. Sınıf  dışında  en  sevdiğim  arkadaşım  Salih’tir. Arkadaşlar arasında çapkın  Harun  diye  nitelendirilirim ama  ben  öyle  olduğuma  inanmıyorum. Sevdiğim   ve evlenmeyi  düşündüğüm  birisi  var.(Nasip olursa  evleneceğiz.) Aşkım  seni  seviyorum...! Arkadaşlar  hayatta hep  mutlu  olmanızı  dilerim, sizler mutlulukların  en büyüğüne layıksınız.

 SONUNA  KADAR  FENERBAHÇELİYİM .                          Saygılarımla

Başa Dön

 

  HİLMİ  ÇELİK 

 1981 yılında  Karabük’te  doğdum. İlkokulu  Safranbolu’da Zatiağar  İlköğretim  Okulunda, ortaokulu  ve  liseyi  Safranbolu  lisesinde okudum. 1999  yılında  KTÜ – FEF sınıf öğretmenliği bölümünü kazandım. ÖSS  sınavına  girmeden  önce  öğretmenlik  mesleği  kafamda  vardı. Çünkü  insanlara  güzel  bir şeyler  öğretmek  yol göstermek  çok  önemli  bir şeydir. Bu  yüzden öğretmenlik  mesleğini Seçtim. Bunun  kutsal  bir  görev  olduğunu  1. Sınıfta  OMES  dersinde  anladım  ve bu  mesleğin Kutsal  bir meslek  olduğunu  gördüm. Fatih  eğitim  fakültesi  sorulduğunda  ilk  akla  gelen şey  yokuşlu  yoludur.Dört  sene  boyunca  bu  yokuşu  çıkmak  bize  hayatın  gerçeklerini  gösterdi Okul  sosyal  aktivite  açısından  faal  durumda  olmamasına  rağmen arkadaşlık  bakımından çok   samimi  ilişkilere sahiptir.Öğrencilerin  çoğu ya  ders  çalışır ya da  kahvede  vakit  geçirir.       Kısacası  ne  hikmet  ne  zarafet,  bu  işin   sonu  kıyamet. Ama  burada  okuduğu  için de pişman  değilim. Burada çok güzel arkadaşlar edindim .                              

Başa Dön

NECMİ MEŞE

07.07.1981 de Zonguldak/ Kilimlide doğdum.Babamın görevi dolayısıyla iki aylıkken Zonguldak’tan ayrılıp 7 sene Ankara’da 4 sene Malatya’da  6 sene de Rize’de kaldım. bu arada ilkokul 1 ve 2. sınıfları Ankara’da 3,4 ve 5. sınıfları Malatya’da tamamladım. ortaokulun 1. sınıfını Malatya’da okuduktan sonra öğrenim hayatımın geri kalanını Rize’de tamamladım. şu an ailemle birlikte Trabzon’da ikamet etmekteyim. aslen Giresunluyum.

Bu bölümde olmaktan çok mutluyum. sevgiler... 

Başa Dön

VOLKAN ŞANLI

06.01.1982 Kırıkkale doğumluyum. Kırıkkale Mehmet Varlıoğlu ilkokulunda öğrenimime başladım. Battal Gazi İlköğretim Okulunda ortaokulu , M. Akif Lisesinde liseyi bitirdim. üniversiteyi ilk senemde kazandım. Kazandığım bölümün ilk iki senesini başarıyla bitirdim. Nitelikli öğretmen yetiştirmenin günümüzde nedenli önemli olduğunun farkındayım. Gelecekte iyi bir öğretmen olmaya çalışacağım.

Başa Dön

ORHAN  YADİGAROĞLU

 

13.02.1980  yılında  Samsun ' da  doğdum. İlk, orta ve lise  öğrenimimi  Samsun ' da tamamladım. 1999  yılında  KTÜ - FEF Sınıf  Öğr. Bölümünü  kazandım. Ben  kişilik  olarak çok  sade  birisiyim.Arkadaşlıklara  değer  veririm. Müzik  dinlemeyi  ve spor yapmayı  çok  severim. Her  tür  müziği  dinlerim. Ancak kitap  okumayı  pek  sevmem iki  sayfa dan  fazla  okuyamam. Sevgili  ve  saygı  değer  arkadaşlarım  , hepinize hayat boyu mutluluklar diler  öğretmenlik mesleğinde  başarılı  olmanızı temenni ederim.

UNUTMAMAK  VE UNUTULMAMAK DİLEĞİYLE ESEN KALIN...! 

Saygılarımla

Başa Dön

NEJLA ASLAN

 

09.10. 1980. Tarihinde Anamur’da her ne kadar  ağlayarak da olsa merhaba demişim bu fani dünyada yaşayan canlı ve cansız tüm varlıklara. Büyümeye başlamışım ve 7 yaşında babam ilk okula kaydetirmiş beni. Övünmek gibi olmasın başarılı bir öğrenciymişim ilk okulda. Sonra orta okula kaydettirmişler beni temel ilk öğretim okuluna . Orta okulu da tamamladıktan sonra(bin bir güçlükle demiyorum başarıyla)Anamur Lisesi yabancı dil ağırlıklı bölümünde (Anamur süper lisesinde ) lise eğitimime başlamışım.derken öyle yada böyle 4yılda lise öğrenimimi tamamlamışım.lise son sınıfta okurken yapılan güzel bir ÖSS sınavı sonucu ha burayı kazanmışım. Hiç farkında değilim. Ha şimdide burada  okuyorum., her ne kadar istemesem de Hani hep derler ya istemediğim bir bölümdü. Burası geldi. Babam istedi falan filan . Benim bahanem bunlar değil tabii. Ben hep mühendis olmak isterdim. Neyse... İnsanları hayvanları velhasıl kelam bütün canlıları çok severim. Hobilerim ve fobilerim yoktur. Aşabileceğim her sorunu aşmaya çalışırım, aşamayacağım sorunları da idrak etmeye çalışır,sabır ederim.    

 

Başa Dön

BEDRİYE ELİF MELEK    

 

            14.08.1981 Tarihinde; gülerek dünyaya gelmişim desem de inanmayın çünkü bende inanmıyorum. Gülmeye devam ederken aradan 7 sene geçmiş ve ben ilk okula başlamışım. Ve o gün bu gündür sürekli ağlıyorum.

            İlk okulu Cumhuriyet İlköğretim Okulunda göz yaşlarım bütün defterimi ıslatarak zorla da olsa bitirmişim. Atatürk  Orta Okulu ve Gazi Osman Paşa Lisesini de aynı şekilde bitirdikten sonra ağlamanın okulda zevkli olmadığına karar vererek bir sene dershanede bu eylemime devam ettim.

            1998 yılını böylelikle sona erdirip 1999  yılında burayı yani Karadeniz Teknik Üniversitesi Sınıf öğretmenliği bölümünü kazandım , kazanış o kazanış! Hala 3. sınıfta eğitim öğretimime devam ediyorum. En azından arkadaşlar öyle söylüyor.

            Hobilerim gezmek,gezmek,gezmek pardon takıldım, mesaj atmak(faturalar pek hoş olmuyor yani güzel bir hobi değil.), kitap okumak.

            Ders çalışmak ve sınav dışında hiç bir şeyden korkmam. Yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar.   

Başa Dön

FATİH DENİZ

 

Ben 20 Şubat 1981’de bir Cuma günü İçel’in Aydıncık ilçesinde dünyaya gözlerimi açmışım.İlk öğrenimimi burada tamamladıktan sonra ortaokul için Anamur’a gittim.Aile ocağından ilk ayrılışım işte böyle başladı.Anamur’da hem özel bir öğrenci yurdunda kalıyor hem de okuluma devam ediyordum.Ortaokulu bitirdikten sonra yine Anamur’da yabancı dil ağırlıklı liseye kaydoldum.Bu okulu da 1999 yılında tamamladım.Aynı yıl belki kazanırım diye üniversite sınavına girdim.Nasipte üniversite okumakta varmış ki sınavı kazanım ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği programına yerleştirildim.İlk önceleri biraz garipsemiştim ama gerek manevi açıdan gerekse iş bulma kolaylığı bakımından öğretmenliği benimsedim.Hani yabancı dil okuduk, biraz da İngilizcemiz var dedik ve kolları sıvadık.

                  Allah nasip eder de sonuçta öğretmen çıkarsak bu ülkenin çocukları için birşeyler yapabilirsem dünyada benden bahtiyar bir insan olamaz.Çünkü o küçücük beyinlere, istendik yönde bir şeyler aşılayabilmenin,onları eğitebilmenin verdiği mutluluğu bence hiçbir maddi güç veremez.Bugünün çocukları, geleceğin büyükleri olacağından eğitimcilere büyük ve çok önemli görevler düşmektedir.Zaten “Öğretmenler,yeni nesil sizin eseriniz olacaktır”sözü her şeyi açıklıyor. Öğretmenler de üzerlerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmek amacıyla,geleceğin aydınlık günler getireceğini umarak, azimle çalışmalıdırlar.Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy  şu mısralarında, milletçe yapılması gerekeni çok güzel bir dille ifade etmektedir:

 

                  Atiyi karanlık görerek azmi bırakmak;

                  Alçak bir ölüm varsa eminim budur ancak.

                  Alemde ziya kalmasa halk etmelisin halk!

                  Ey  elleri böğründe yatan şaşkın adam kalk!

 

Başa Dön

      97321 YASEMİN ÇELİK

     09.04.1981 tarihinde Samsun'un Vezirköprü ilçesinde doğdum .  Annem ev hanımı , babam emekli , iki tane ağabeyim var . Zeki Cevher İlkokulu ve Vezirköprü Ortaokulu'nu bitirdikten sonra Trabzon'a geldim . Liseyi Trabzon Lisesi’nde okudum . Yaptığım ikinci tercih olan KTÜ FEF SINO Bölümü’ne yerleştirildim . Kitap okumaktan , uzun otobüs yolculuklarından çok hoşlanırım .Yalnız kalmak ise en  büyük korkum .

Başa Dön

SERAP ŞENER

15.05.1981’deTRABZON’un TONYA ilçesine bağlı turalı köyünde doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi turalı köyünde yaptım.liseyi bitirdikten sonraki sene Trabzon’a taşındık.bir senelik     dershane hayatından sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazandım. Halen sınıf öğretmenliği 3. sınıfta olup öğrenimime

devam ediyorum.

            Hobilerim:tenis oynamak,kitap okumak,televizyon seyretmek.

Başa Dön

CEYDA USLU.093443B

 

18.07.1981.Tarihinde Ankara’da ağlayarak anneme, babama ve doktorlara merhaba demişim. Bir taraftan da düşünüyormuşum ki ben nerdeyim.Niye buraya geldim diye. Neyse ki çok geçmeden alışmaya başlamışım hayat denen şeye. Öyle kaptırmışım ki kendimi önce ince su İlköğretim okulunda orta okulu, sonra İstiklal İlk öğretim okulunda orta okulu, Batık Kent Mobil Lisesinde de liseyi bitirmişim. Hayret ettim kendime nasıl buraya kadar gele bildim diye . Derken liseden sonra iki yıl ODTÜ istirahat bölümünde eğitimime devam ettim. Anladım ki onlar bana diploma vermeyecekler. Üçüncü senemde hırsla ve de hırsla çalışmaya başladım. Ve o yıl bir tesadüf eser, olacak ya Trabzon’u yani burayı yani… KTÜ Sınıf Öğretmenliğini kazandım. O kadar istirahattan sonra bu kadar çalışma … Olacak şey değil doğrusu . Şaşırmanıza şaşırmadım çünkü bende çok şaşırdım kendime. Şimdi de bu üniversitede okumaya devam ediyorum.         

            Neydi o siz söyleyin ;hatırlamadım hobilerim kitap okumak(daha çok ders kitapları olmak kaydı ile ) televizyon izlemek,  falan filan yani boş olan her şey. Fobilerimse ;onlar yok. Her şey benden korkar. Birde hayatı ve insanları severim. 

Başa Dön

                                                                DAVUT KESKİN

    Ben Davut keskin ben Erzincan'ın keklik kayası belediyesi'nde Kasım ayinin 15'nde dünyaya geldim. ilkokulu Sarıgöl ilköğretim okulunda okudum. Ortaokulu Erzincan İmam Hatip Lisesinde okudum. Liseyi İmam Hatipte okurken bazı nedenlerden dolayı Açık Liseye ayrılmak zorunda kaldım. liseyi Açık Lisede bitirdikten sonra ayni yıl üniversiteyi ikinci tercihim de kazandım. Ailede iki erkekten küçüğüm. Halen Erzincan'da ikamet etmekteyiz.  Adres:çukur kuyu bel. TEL:04462373323 Sarıgöl mah. Barbaros sokak cep:05355471649 no:14 MERKEZ/ERZİNCAN

 

Başa Dön

ESRA LİKOĞLU

Selamlar;

Esra Likoğlu, 4 Eylül 1981 Kdz.Ereğli doğumluyum. İlk,orta ve liseyi  Kdz.Ereğli’de okudum.Şuan Karadeniz Teknik Üniversitesi Sınıf Öğretmeliği 3/B sınıfında öğrenim görüyorum. Bölümümü ilk geldiğimde sevmiyordum ama şuanda zevkle okuyorum ve öğretmenliğin dünyada en saygıdeğer meslek olduğuna inanıyorum...

Üç kardeşiz abim ve kızkardeşim var,ikiside okuyorlar.Babam esnaf , annem ev hanımı. Yoruma dayalı fikir kitaplarını okumayı seviyorum, halk müziği dinlemekten zevk alırım. Bağlama çalmak ve dinlemek çok hoşuma gidiyor.  Sinemayı gitmek,yalnız alış veriş yapmak, gezmek hobilerimdir.

Gerçekleştirmek istediğim ideallerim var; seneye sınava girip güzel sanatlar okumak istiyorum.Resimin  insanı dinlendirdiğine inanıyorum.

İyi olmayan ingilizcemi bu sene ve seneye kadar iyi bir seviyeye çıkarmayı düşünüyorum. Her yönden kendini yetiştirmiş bir öğretmen olmak en büyük idealim.

Bu sitenin güzel olacağınına inanıyorum.Yapımı için uğraşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Başa Dön